kenya

Hakkımızda

Kardeşlik Vakti Derneği, 2019 yılında “Kardeşlik Vakti” hareketiyle yola çıktı. Amacımız, Türkiye, Afrika Çad ve Bangladeş’te yaşayan ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım eli uzatmak. Değerli bağışçılarımızın destekleriyle, hızlı, güvenli ve insana odaklı bir yardım ağı oluşturuyoruz. Barış, kardeşlik ve huzurun egemen olduğu bir dünyayı hayal etmekle kalmıyor, bunu gerçeğe dönüştürmek için azimle çalışıyoruz.

Faaliyetlerimizi İslam’ın öğretilerine uygun bir şekilde sürdürüyoruz. Mesafeleri aşarak, iyilik ve ilim arayışında olan herkesin yanında olmak için var gücümüzle çaba sarf ediyoruz. İyilik ve ilim paylaşımı üzerine kurduğumuz çalışmalarımızda, sürdürülebilirliği temel ilke olarak benimsiyoruz. Engellerle karşılaştığımızda, sabır ve imanla aşmayı amaçlıyor, her adımda Allah’ın rızası ve Ehli Sünnet ışığında ilerliyoruz.

Başkanımız Sn. Ömer Faruk Sağır liderliğinde, değerli gönüllülerimizle birlikte gece gündüz demeden çalışıyoruz. Her nerede bir mazlum varsa, oraya umut ve dayanışma götürmek için varız.

Kardeşlik Vakti Derneği, Dernekler Kanunu 5253’e göre kurulmuş olup, 2860 Sayılı Yardım Toplama Kanunu kapsamında, İçişleri Bakanlığı ve İstanbul Valiliği izinleriyle yurtiçi ve yurtdışında yardım toplama faaliyetlerini sürdürmektedir. Yardım Toplama: 453169, Faaliyet No: 22-1718. Faaliyet alanlarımız Türkiye, Afrika Çad ve Bangladeş’tir.

Kardeşlik Vakti Derneğinin Aktif Projeleri

Kardeşlik Vakti Derneği, aktif olarak; su kuyusu ,kurban bağışı, iftar bağışı, kumanya bağışı, Kur’an-ı Kerim, ekmek bağışı, kış paketi gibi sayısız proje ile yurtiçi ve yurt dışında yardım çalışmaları yürütmektedir.

Misyonumuz

Vakit iyilik vakti, diyerek çıktığımız bu yolda dünya üzerinde kimin sıkıntı varsa onu kendi sıkıntımız bilerek çözümü noktasında projeler üretmek.

Vizyonumuz

Dünya üzerinde yaşanan her sorun ve mağdurieti kendi sorunumuz bilerek din dil ırk ayrımı gözetmeksizin kardeşçe kucaklamak ve orada yaşanan sıkıntıları gidermek.

Değerlerimiz

Kardeşlik vakti, adına yakışacak şekilde tüm dünyadaki insanları kardeşimiz bilerek onların sıkıntılarını gidermek noktasında adımlar atmak ve projeler üretmek.