İftar  Yemek Bağışı

Dünya üzerinde hayatları zorlukla geçen kuraklık susuzluk ve açlıkla mücadele eden Afrika’lı kardeşlerimiz için iftar ve yemek sofraları kuruyoruz. Sizler de bir yemek ve bağışında bulunarak bu hayra ortak olabilrisiniz.

yemek bagisi 1

“Din kardeşine doyasıya yediren ve kana kana içiren bir kimseyi Allah Teâlâ yedi hendek kadar ateşten uzaklaştırır. Bu çukurlardan ikisinin arasındaki mesafe beşyüz seneliktir. ( Taberânî, (İbn Ömer’den)

iftar bagisi 1

Afrika iftar bağışı

Kardeşlik vakti olarak, açlık yoksulluk ve kuraklığın yoğun olarak yaşandığı bölgelerde gönül sofraları kuruyoruz. Afrika’da yaşanan kuraklık ve susuzlukla beraber yaşanan fakirlik nedeni ile bölgede yaşayan kardeşlerimiz sağlıklı ve nitelikli gıdaya erişmekte zorluk yaşamakta, bölgede sağlıksız beslenmeye bağlı olarak yaşlı ve çocuklarda çeşitli hastalıklar görülüyor. Sizlerin destekleri ile kurmuş olduğumuz gönül sofraları ile her gün yetimhane ve medreseler başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek ikram ediyoruz. Siz de bir yemek bağışı yaparak bu hayra ortak olabilirsiniz. Bir yemek bedeli 75 tl 10 kişilik bir sofra bedeli 750 tl’dir. Dilerseniz bir yemek , dilerseniz bir yetimhanenin bir günlük yemek ihtiyacını karşılayarak bu hayra ortak olabilirsiniz.

Yemek ikram etmenin fazileti hakkındaki hadis-i şerifler

“Allahu Teâla kıyamet gününde kişiye: “Ey Ademoğlu!Acıkmıştım,bana yemek yedirmedin.”der.Kişi:”Sen alemlerin Rabbisin,ben sana nasıl yemek yedirebilirdim?”deyince,Allahu Teâla(c.c):” Din kardeşin acıkmıştı,ona yemek yedirseydin,bana yedirmiş gibi olurdun.”buyurur.(Müslim)

“Cennette bir takım köşkler vardır. Dışları içlerinden ve içleri de dışlarından görünmektedir. Bu köşkler yumuşak konuşan, Allah için yediren ve halk uykuda olduğu zaman kalkıp namaz kılanlar içindir.” (Tirmizi)

100 kişi ve üzeri bağışlarınızda size özel video çekimi yapılmaktadır, 100 adet altındaki bağışlarınız toplu yemek olarak verilmektedir, dilerseniz toplu yemek videosunu talep edebilirsiniz